PODRÓŻOWANIE DO USA – I NIE TYLKO!

PODRÓŻOWANIE DO USA – I NIE TYLKO!


Aktualna liczba komentarzy 281.

Zniesienie wiz do USA dla Polaków na pewno pociągnie za sobą wzrost zainteresowania tym kierunkiem wśród turystów. Być może Ty też już rozważasz, czy wybrać się do Nowego Jorku, odwiedzić rodzinę w Chicago, poopalać się w Miami, albo może zwiedzić San Francisco i wspaniałe parki narodowe położone na zachodzie Stanów Zjednoczonych? 

Bez względu na to, który cel obierzesz – będzie czekała Cię podróż samolotem. Zanim jednak do niego wsiądziesz, trzeba będzie nadać bagaż, odebrać kartę pokładową oraz znaleźć właściwą bramkę. Na lotniskach na całym świecie używa się ujednoliconych nazw na określenie powyższych miejsc – znając je, oszczędzisz sobie sporo stresu (oraz zbędnego chodzenia po terminalu!). Pora się ich nauczyć (lub przypomnieć je sobie).

W dzisiejszym materiale:

  • podaję wszystkie najważniejsze słowa związane z podróżowaniem samolotem;
  • wyjaśniam różnice między trzema angielskimi słówkami, które służą do określania podróży: trip, travel oraz journey;
  • przypominam, o czym należy pamiętać, aby zostać wpuszczonym przez celnika na teren Stanów Zjednoczonych.

Zapraszam do oglądania!

ZAPISY NA BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE:

Po jeszcze większą dawkę wiedzy na temat podróżowania, a szczególnie odnajdywania się w Stanach Zjednoczonych, zapraszam Cię na Bezpłatne Szkolenie Online!

Już w czwartek 28 listopada 2019 r. o godzinie 19:00!

Materiał będzie zróżnicowany, dlatego zapraszamy każdego, bez względu na poziom znajomości angielskiego! Zobaczysz – będzie ciekawie!

  • 00Dni
  • 00Godzin
  • 00Minut
  • 00Sekund

czwartek, 28 listopada 2019

godzina 19:00 (czasu polskiego)


ODBIERZ PREZENT!

Napisz w komentarzu poniżej chociaż jedną rzecz, którą wyciągnąłeś z tego materiału. Coś, co zapamiętałeś, co najbardziej utkwiło Ci w głowie.

Prezent zostanie wysłany do Ciebie na maila w ciągu 48h. Zwróć uwagę, aby wpisując swój adres email, uniknąć w nim literówek.

Prezentem jest praktyczny plik PDF, który pomoże Ci dalej rozwijać Twój język angielski!

W imieniu Krzysztofa – zapraszamy!!!

281
Dodaj swój komentarz

avatar
1000
najnowszy najstarszy
Barbara
Barbara

Jestem zainteresowana

Regina
Regina

Bardzo dziękuję za cenne informacje dot. podróży do USA. Myślę,że jest to duża motywacja aby zrealizować swoje marzenia w tym zakresie. Pozdrawiam.

Ola
Ola

Jestem zainteresowana

Jan
Jan

pod konien kwietnia wylatuję do NY na 8 dni.

paweł
paweł

bardzo przydatne słownictwo

Teresa
Teresa

Zapamiętałam różnicę znaczenia między słowami: trop,travel i journey oraz słowa związane z lataniem samolotem : departure,check in, flight attendant boardering,także take off,life jacket,emergency exit turbulence,seat belts itp.

Krystyna
Krystyna

Jestem zainteresowana ! Dziekuje za zaproszenie i pozdrawiam .

viola
viola

Lecę do USA w kwietniu w celach tylko podróżniczych i bardzo przydatna była informacja o dokumentach, które daje sie celnikowi aby nie dac nic co byłoby dla niego podejrzane a ja bede mogła spokojnie zwiedzic miejsca które zaplanowałam.

Jacek
Jacek

Super wytłumaczona różnica trip,journey i travel

Dariusz
Dariusz

Super informację. W końcu zrozumiałem różnicę między trzema popularnymi słowami. Dziękuję

Adam
Adam

Przydatna wiedza w poruszaniu się po lotnisku

Roman Michalak
Roman Michalak

fajny filmik,który pomoże wielu ludziom nie popełniać błędów lecąc do USA. Ja jeszcze nie lecę ale może kiedyś. „Tego nie wiedzą najstarsi górale” he he. Dziękuję!

Tadeusz
Tadeusz

Bardzo przydatny wykład Pana Krzysztofa. Zrozumiałem znaczenie wyrażeń -trip-travel-journey gdyż dotychczasdla mnie miało tylko znaczenie -podróżowanie.Cenne też uwagi dotyczące przylotu do USA podczas odprawy celnej. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Henryka
Henryka

Jestem dopiero na początku nauki .Nauka angielskiego prowadzona przez Pana Sarneckiego w QUEST for ENGLISH jest bardzo czytelna dla takiego laika jak ja.Rzadko się zdarza aby lektor mówił tak wyraźnia jak Pan Sarnecki , a to jest bardzo ważne przy nauce .

Anna
Anna

Wymowa słówek jest najważniejsza dla mnie bo teraz wiem jak lepiej mówićdziękuję za te informacje

Andrzej
Andrzej

Wycieczka do USA, fajna sprawa.

zbigniew
zbigniew

Poznałem różnicę znaczeń słów :travel,trop,journey i słowa związane z lataniem samolotem,baarderning i off liffe,check in

Bożenna
Bożenna

Bardzo dziękuje, jak zwykle, bardzo interesujące spotkanie. Podróżując samolotami, nie zawsze wsłuchuję się w komunikaty, teraz zacznę – ze zrozumieniem.

Gabriel
Gabriel

I will be traveling to NY next year 🙂

Barbara
Barbara

Krzysztofie , trafiłeś w dziesiątkę, za chwilę wylatuję do Australii, wszystko o czym mówisz przyda mi się w 100%, pozdrawiam Barbara

Maria
Maria

Bardzo lubię wszystkie szkolenia. Ta lekcja była bardzo ciekawa. Wasza firma dba o ciągły rozwój osobisty i to jest bardzo miłe.

Irena
Irena

Trafiony i cenny materiał.
Dla mnie powtórka.

Bożena
Bożena

Bardzo fajnie przekazana wiedza. Zapewne mi się przyda, gdyż w styczniu wybieram się w podróż do USA. Dziękuję i pozdrawiam.

Bernadeta
Bernadeta

Świetny filmik.Dziękuje. Trafnie wytłumaczona różnice słowa podróż jak też inne słownictwo przydatne w podróży.

Grzegorz
Grzegorz

Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł uczestniczyć w Państwa szkoleniu. Pozdrawiam Serdecznie. Grzegorz

Alicja
Alicja

Trip to wycieczka. Travel to podróż a Journey to wyprawa (męcząca). Jeżeli wybieram się w podróż do USA muszę mieć również bilet powrotny (lotniczy)

Bogusław
Bogusław

W marcu lecę do Leeds do syna więc pewnie zawsze nowa porcja wiedzy językowej będzie pomocna … szczególnie at the airport hehehe

Maria
Maria

Bardzo przystępne wytłumaczenie słów trip, journey i travel oraz przedstawienie znaczenia słów, których znajomość jest niezbędna w podróży.

Witold
Witold

Super przypomnienie wyrażeń związanych z podróżą. Zapewne przyda się w kolejnej wyprawie zagranicznej. Pozdrawiam Witold

Dorota
Dorota

Podobało mi się wytłumaczenie róznicy między trip,travel i journey.Pan Krzysztof świetnie tłumaczy i ciekawie opowiada.Można słuchać i słuchać…

Marzena
Marzena

Departure – odprawa, soccer – pilka nożna

Roman
Roman

Zainteresowany.

Roman
Roman

Zainteresowany jestem.

Eulalia
Eulalia

Dziekuje bardzo za pomocne zwroty w podróżowaniu.

Monika
Monika

Mam rodzinę w USA-planuję ich odwiedzić. Informacje lotniskowe bezcenne.

Noemi
Noemi

Dziękuję za przydatne i uporządkowane znaczenia i różnice między słowami : trip , travel and journey. Znałam te słowa i używałam je zamiennie i jak widzę nie do końca z ich właściwym znaczeniem .Teraz już będzie lepiej Pozdrawiam

Mariusz
Mariusz

Słownictwo napewno się przyda

Agata
Agata

Dziękuję za filmik. Do tej pory sądziłam, że jest jedna nazwa czyli stewards/stewardessa a tymczasem jest flihgt attendant. I inna ciekawostka, że gonna to going to 😉

Jerzy
Jerzy

Bardzo przydatne zwroty bo akurat jestem w podróży do Szkocji i na pewno będą mi przydatne

Maciej
Maciej

Moim marzeniem od lat jest podróż do USA i zwiedzanie tego fascynującego kraju. Z racji zniesienia wiz będzie to łatwiejsze i zamierzam w przyszłym roku wybrać się na wycieczkę życia! Słownictwo zawarte w materiale jest bezcenne!

Robert
Robert

Nareszcie poznałem różnice pomiędzy : trip, travel I journey. Dzieki

Piotr
Piotr

wymowa fasten

Stefania
Stefania

Trip i Travel

Wanda
Wanda

Nareszcie poznałam różnice w znaczeniu wyrazów ,,trip,travel i journey,,. Wytłumaczył to Pan, Panie Krzysztofie bardzo prosto i zwięźle pozdrawiam

Jolanta
Jolanta

Moim marzeniem jest podróż do Australii, całkiem realna, a Panu Krzysztofowi dziękuję za bardzo fajne lekcje, które dopingują mnie do nauki, pozdrawiam 🙂

Janusz
Janusz

Witam,byłem w Chicago w 2001 r.przez pół roku i przed wydarzeniami z 11 września wróciłem do domu.Z tego co pamiętam to na granicy nic się nie zmieniło.Wtedy też zostałem dokładnie sprawdzony po co przyjeżdżam.Trochę pracowałem ale też mnóstwo zwiedziłem.Byłem w Nowym Jorku i nad Niagarą.Mimo,że średnio znam język angielski,jakoś dałem radę.Z Pana lekcji większość haseł jest dla mnie nowych,ale zapamiętam je wszystkie.
Pozdrawiam

Irena
Irena

Przystępnie wyjaśnione różnice pomiędzy trip, travel, journey i inne przydatne słowa.

Bożena
Bożena

Dziękuję, słownictwo jak zwykle przydatne i ważne.Marzenia się spełniają,może wreszcie zobaczę Wielki Kanion.

Lucyna
Lucyna

Myślę,że zapamiętam wreszcie różnicę między trop,travel i journey.Pozdrawiam

Małgosia
Małgosia

Dziękuję za klarowne wyjasnienie niezbędnych w podróży zwrotów.