Logowanie

PODRÓŻOWANIE DO USA – I NIE TYLKO!

Zniesienie wiz do USA dla Polaków na pewno pociągnie za sobą wzrost zainteresowania tym kierunkiem wśród turystów. Być może Ty też już rozważasz, czy wybrać się do Nowego Jorku, odwiedzić rodzinę w Chicago, poopalać się w Miami, albo może zwiedzić San Francisco i wspaniałe parki narodowe położone na zachodzie Stanów Zjednoczonych? 

Bez względu na to, który cel obierzesz – będzie czekała Cię podróż samolotem. Zanim jednak do niego wsiądziesz, trzeba będzie nadać bagaż, odebrać kartę pokładową oraz znaleźć właściwą bramkę. Na lotniskach na całym świecie używa się ujednoliconych nazw na określenie powyższych miejsc – znając je, oszczędzisz sobie sporo stresu (oraz zbędnego chodzenia po terminalu!). Pora się ich nauczyć (lub przypomnieć je sobie).

W dzisiejszym materiale:

 • podaję wszystkie najważniejsze słowa związane z podróżowaniem samolotem;
 • wyjaśniam różnice między trzema angielskimi słówkami, które służą do określania podróży: trip, travel oraz journey;
 • przypominam, o czym należy pamiętać, aby zostać wpuszczonym przez celnika na teren Stanów Zjednoczonych.

Zapraszam do oglądania!

ZAPISY NA BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE:

Po jeszcze większą dawkę wiedzy na temat podróżowania, a szczególnie odnajdywania się w Stanach Zjednoczonych, zapraszam Cię na Bezpłatne Szkolenie Online!

Już w czwartek 28 listopada 2019 r. o godzinie 19:00!

Materiał będzie zróżnicowany, dlatego zapraszamy każdego, bez względu na poziom znajomości angielskiego! Zobaczysz – będzie ciekawie!

 • 00Dni
 • 00Godzin
 • 00Minut
 • 00Sekund

czwartek, 28 listopada 2019

godzina 19:00 (czasu polskiego)


  ODBIERZ PREZENT!

  Napisz w komentarzu poniżej chociaż jedną rzecz, którą wyciągnąłeś z tego materiału. Coś, co zapamiętałeś, co najbardziej utkwiło Ci w głowie.

  Prezent zostanie wysłany do Ciebie na maila w ciągu 48h. Zwróć uwagę, aby wpisując swój adres email, uniknąć w nim literówek.

  Prezentem jest praktyczny plik PDF, który pomoże Ci dalej rozwijać Twój język angielski!

  W imieniu Krzysztofa – zapraszamy!!!

  14 maja, 2020

  344 responses on "PODRÓŻOWANIE DO USA - I NIE TYLKO!"

  Leave a Message

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jestem zainteresowana

  2. Bardzo dziękuję za cenne informacje dot. podróży do USA. Myślę,że jest to duża motywacja aby zrealizować swoje marzenia w tym zakresie. Pozdrawiam.

  3. Jestem zainteresowana

  4. pod konien kwietnia wylatuję do NY na 8 dni.

  5. bardzo przydatne słownictwo

  6. Zapamiętałam różnicę znaczenia między słowami: trop,travel i journey oraz słowa związane z lataniem samolotem : departure,check in, flight attendant boardering,także take off,life jacket,emergency exit turbulence,seat belts itp.

  7. Jestem zainteresowana ! Dziekuje za zaproszenie i pozdrawiam .

  8. Lecę do USA w kwietniu w celach tylko podróżniczych i bardzo przydatna była informacja o dokumentach, które daje sie celnikowi aby nie dac nic co byłoby dla niego podejrzane a ja bede mogła spokojnie zwiedzic miejsca które zaplanowałam.

  9. Super wytłumaczona różnica trip,journey i travel

  10. Super informację. W końcu zrozumiałem różnicę między trzema popularnymi słowami. Dziękuję

  11. Przydatna wiedza w poruszaniu się po lotnisku

  12. fajny filmik,który pomoże wielu ludziom nie popełniać błędów lecąc do USA. Ja jeszcze nie lecę ale może kiedyś. “Tego nie wiedzą najstarsi górale” he he. Dziękuję!

  13. Bardzo przydatny wykład Pana Krzysztofa. Zrozumiałem znaczenie wyrażeń -trip-travel-journey gdyż dotychczasdla mnie miało tylko znaczenie -podróżowanie.Cenne też uwagi dotyczące przylotu do USA podczas odprawy celnej. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  14. Jestem dopiero na początku nauki .Nauka angielskiego prowadzona przez Pana Sarneckiego w QUEST for ENGLISH jest bardzo czytelna dla takiego laika jak ja.Rzadko się zdarza aby lektor mówił tak wyraźnia jak Pan Sarnecki , a to jest bardzo ważne przy nauce .

  15. Wymowa słówek jest najważniejsza dla mnie bo teraz wiem jak lepiej mówićdziękuję za te informacje

  16. Wycieczka do USA, fajna sprawa.

  17. Poznałem różnicę znaczeń słów :travel,trop,journey i słowa związane z lataniem samolotem,baarderning i off liffe,check in

  18. Bardzo dziękuje, jak zwykle, bardzo interesujące spotkanie. Podróżując samolotami, nie zawsze wsłuchuję się w komunikaty, teraz zacznę – ze zrozumieniem.

  19. I will be traveling to NY next year 🙂

  20. Krzysztofie , trafiłeś w dziesiątkę, za chwilę wylatuję do Australii, wszystko o czym mówisz przyda mi się w 100%, pozdrawiam Barbara

  21. Bardzo lubię wszystkie szkolenia. Ta lekcja była bardzo ciekawa. Wasza firma dba o ciągły rozwój osobisty i to jest bardzo miłe.

  22. Trafiony i cenny materiał.
   Dla mnie powtórka.

  23. Bardzo fajnie przekazana wiedza. Zapewne mi się przyda, gdyż w styczniu wybieram się w podróż do USA. Dziękuję i pozdrawiam.

  24. Świetny filmik.Dziękuje. Trafnie wytłumaczona różnice słowa podróż jak też inne słownictwo przydatne w podróży.

  25. Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł uczestniczyć w Państwa szkoleniu. Pozdrawiam Serdecznie. Grzegorz

  26. Trip to wycieczka. Travel to podróż a Journey to wyprawa (męcząca). Jeżeli wybieram się w podróż do USA muszę mieć również bilet powrotny (lotniczy)

  27. W marcu lecę do Leeds do syna więc pewnie zawsze nowa porcja wiedzy językowej będzie pomocna … szczególnie at the airport hehehe

  28. Bardzo przystępne wytłumaczenie słów trip, journey i travel oraz przedstawienie znaczenia słów, których znajomość jest niezbędna w podróży.

  29. Super przypomnienie wyrażeń związanych z podróżą. Zapewne przyda się w kolejnej wyprawie zagranicznej. Pozdrawiam Witold

  30. Podobało mi się wytłumaczenie róznicy między trip,travel i journey.Pan Krzysztof świetnie tłumaczy i ciekawie opowiada.Można słuchać i słuchać…

  31. Departure – odprawa, soccer – pilka nożna

  32. Dziekuje bardzo za pomocne zwroty w podróżowaniu.

  33. Zainteresowany jestem.

  34. Mam rodzinę w USA-planuję ich odwiedzić. Informacje lotniskowe bezcenne.

  35. Dziękuję za przydatne i uporządkowane znaczenia i różnice między słowami : trip , travel and journey. Znałam te słowa i używałam je zamiennie i jak widzę nie do końca z ich właściwym znaczeniem .Teraz już będzie lepiej Pozdrawiam

  36. Słownictwo napewno się przyda

  37. Dziękuję za filmik. Do tej pory sądziłam, że jest jedna nazwa czyli stewards/stewardessa a tymczasem jest flihgt attendant. I inna ciekawostka, że gonna to going to 😉

  38. Bardzo przydatne zwroty bo akurat jestem w podróży do Szkocji i na pewno będą mi przydatne

  39. Moim marzeniem od lat jest podróż do USA i zwiedzanie tego fascynującego kraju. Z racji zniesienia wiz będzie to łatwiejsze i zamierzam w przyszłym roku wybrać się na wycieczkę życia! Słownictwo zawarte w materiale jest bezcenne!

  40. Nareszcie poznałem różnice pomiędzy : trip, travel I journey. Dzieki

  41. Nareszcie poznałam różnice w znaczeniu wyrazów ,,trip,travel i journey,,. Wytłumaczył to Pan, Panie Krzysztofie bardzo prosto i zwięźle pozdrawiam

  42. Moim marzeniem jest podróż do Australii, całkiem realna, a Panu Krzysztofowi dziękuję za bardzo fajne lekcje, które dopingują mnie do nauki, pozdrawiam 🙂

  43. Witam,byłem w Chicago w 2001 r.przez pół roku i przed wydarzeniami z 11 września wróciłem do domu.Z tego co pamiętam to na granicy nic się nie zmieniło.Wtedy też zostałem dokładnie sprawdzony po co przyjeżdżam.Trochę pracowałem ale też mnóstwo zwiedziłem.Byłem w Nowym Jorku i nad Niagarą.Mimo,że średnio znam język angielski,jakoś dałem radę.Z Pana lekcji większość haseł jest dla mnie nowych,ale zapamiętam je wszystkie.
   Pozdrawiam

  44. Przystępnie wyjaśnione różnice pomiędzy trip, travel, journey i inne przydatne słowa.

  45. Dziękuję, słownictwo jak zwykle przydatne i ważne.Marzenia się spełniają,może wreszcie zobaczę Wielki Kanion.

  46. Myślę,że zapamiętam wreszcie różnicę między trop,travel i journey.Pozdrawiam

  47. Dziękuję za klarowne wyjasnienie niezbędnych w podróży zwrotów.

  48. Bardzo dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie trzech określeń podróży. Z ciekawością wysłuchałam też wskazówek Pana Krzysztofa, aby nie mieć przy sobie jakichkolwiek zapisów w notesie czy innych dostępnych materiałach – adresów amerykańskich biur pracy czy innych sugerujących na chęć pozostania dłużej i w innych celach niż wynika to z deklaracji.
   Z przyjemnością wezmę też udział w szkoleniu 28.11 br. Serdecznie pozdrawiam Pana Krzysztofa i cały zespół. Urszula.

  49. Dzięki za szkolenie i za wiadomości..często was oglądam…zaczęłam prawie że od zera…dzięki wam zaczynam rozkręcać się…I would like to go to the states..to visit and learn English..but for now I haven’t enough money

  50. cikawy praktyczny wyklad

  51. Nareszcie wiem, czym się różnią słowa trip i travel. Dziękuję

  52. Jestem podekscytowana perspektywą kolejnego webinaru. Pożytecznie i przyjemnie spędzony czas. Dziękuję panie Krzysztofie

  53. Jestem zainteresowany

  54. Poznałam garść słów związanych z podróżą. Wreszcie wiem czym się różni “trip” od “journey”.

  55. Dowiedziałam się, że potrzebuję round-trip ticket, aby przekroczyć granicę USA.

  56. bardzo fajnie wytłumaczenie roznice w słownictwie. Szkoda, że taki króciutki film 😉

  57. Planuję uruchomić vlog o tematyce podróży dla emerytów – słowa lotniskowe bardzo będę przydatne – na pewno wykorzystam, dziękuje i pozdrawiam.

  58. Trup, trąbek, journey

  59. Bardzo skondensowana wiedza w przypadku podrozy. Dziekuje serdecznie i pozdrawiam caly zespol.

  60. Bardzo dobry pomysł- omawiany temat. Słownictwo związane z podróżowaniem, zachowaniem na lotnisku, w samolocie – na pewno się przyda.
   Już czekam na szkolenie.
   Dziękuję za kolejną, ciekawą lekcję.

  61. Bardzo dobry pomysł- temat szkolenia. Słownictwo związane z podróżowaniem na pewno się przyda.
   Już czekam na szkolenie-kolejną, ciekawą lekcję.

  62. Dzieki za info. Planuje wyjazd do USA, a slabo znam angielski

  63. Przydałaby się jeszcze krótka ściąga przed rozmową z osobą sprawdzającą paszport na lotnisku w Stanach. O co zwykle pytają i jak odpowiedzieć z sensem. Pozdrawiam.

  64. Bardzo fajnie podane różnice trip, travel, journey oraz przydatne informacje związane z podróżą samolotem.

  65. Przydatna dla poprawnej komunikacji różnica pomiędzy słowami trip, travel,journey.

  66. Leciałem samolotem nieraz a jednak o niektórych rzeczach dowiedziałem się tuta

  67. Z Wideo dowiedziałem się o różnicach między journey, trip i travel. Do zobaczenia na szkoleniu!

  68. Ze szkolenia dowiedziałem się o różnicach między trip, travel a journey.

  69. Przyznam się że o Stanach Zjednoczonych jeszcze nie myślałam, ale informacje podane na pewno przydadzą się we wszystkich anglojęzycznych krajach, a tych na lotnisku dużo

  70. Czym roznia sie slowa trip journey.travel tak proste tlumaczenie jest super

  71. Pana wskazówki i metoda sprint sprawiły,że polubiłem naukę języka angielskiego.
   Dziękuję pozdrawiam

  72. Przydatne słownictwo.

  73. Teraz wiem , jak używać tych trzech wyrazów, zgodnie z ich znaczeniem.

  74. Bardzo mi się podobało

  75. Marzę o “journey” przez Amerykę.

  76. Dziękuję za zaproszenie.Bedę tutaj. Pozdrawiam.

  77. Niebawem wyjeżdżam w te strony, dobrze jest sobie przypomnieć podstawowe zwrotu! Dziękuję

  78. Dużo podróżuję ale w USA nie byłam. Dzięki za podanie słówek i zwrotów używanych w amerykańskim angielskim !

  79. Bardzo przydatne wiadomości, dziekuje

  80. Teraz wiem jaka jest różnica między trip, travel i journey. Nowe słowa dotyczące treminów używanych na lotnisku np. stewardessa. Ciekawe. Pozdrawiam serdecznie.

  81. Dziękuję za profesjonalne lekcje

  82. Duzo ciekawych zwrotow,let’s plan a trip,touch down, pray roznice miedzy trip, travel i journey

  83. Super się oglądało,dużo informacji,polecam.

  84. Zapamiętałam główne różnice pomiędzy trip, travel i journey, oraz przydatne nazwy dotyczące podróżowania. Dziękuję za to.

  85. myśle że to jest pigułka wiedzy do przełknięcia z optymizmem

  86. Touch down – świetnie skojarzone z futbolem amerykańskim

  87. Bardzo ciekawie spędzony czas.

  88. Szkoda, że nie będę mogła uczestniczyć w tym szkoleniu…Wiedza Pana Krzysztofa, Jego metoda nauczania są BEZCENNE!(a do tego bezplatne).. Dziękuję Panie Krzysztofie za podzielenie się! Coś niesamowitego! Polecam gorąco, wszystkim!

  89. Ciekawa różnica między trip, travel i journey

  90. Bardzo przydatna wiedza.Dziękuję

  91. Z zainteresowaniem oglądam każdy webinar, a podróż planuję w przyszłym roku.

  92. Jak zawsze pełno energii w opisie i tłumaczeniu danego tematu. Omawianie nazw i sytuacji jest zawsze potrzebne aby dokładnie zrozumieć, przypomnieć sobie i zapamiętać. Fajny pomysł i dobrze by było, gdyby można go jeszcze rozwinąć. Pozdrawiam cały zespół i Pana wasza fanka. 🙂

  93. Ciekawy przekaz słownictwa.

  94. Pierwszorzędny i zwięzły instruktaż; nie znałem “touchpad down” (użyłbym “landing”) oraz flight attendant. Dziękuję i pozdrawiam. Andrzej

  95. Można lądować i dowiedzieć się coś o futbolu Amerykanskim. Dzięki! Pozdrawiam.

  96. Super informacje. Dziękuję

  97. Nie wiedziałam że mówi się flight attendat

  98. jestem ciekawa jak będzie dalej

  99. to świetny program
   program dający dodatkowe słownictwo
   program pozwalajający poczuć sie pewnij z angielskim

  100. Kolejne świetne spotkanie z Mistrzem Krzysztofem!

  101. Nie każda podróż jest wyprawą

  102. Super !
   Wszystko jest jasne i fajnie wyłożone 🙂

  103. Różnica między : trip, travel i journey.

  104. Bdb filmik,nie znalem kontekstu “touch down”.Wazna tez byla informacja o posiadaniu round trip ticket!
   pozdrawiam.
   Piotr

  105. Interesujące jest poznanie różnicy między przedstawionymi trzema słowami określającymi podróż:)

  106. Nie wybieram się do Stanów, ale podziwiam Pański zapał i życzliwość, z jaką stara się Pan “oświecić” potencjalnych podróżujących- szczególnie tych co to pierwszy raz……

  107. Skorzystałem z dokładnego opisu znaczenia trip – travel – journey, co przy słowach bliskoznacznych jest zawsze problemem.

  108. Bardzo ciekawie wytłumaczone różnice trip, travel i journey.

  109. Trip, travel, journey i bardzo ważne info dotyczące podróży samolotem.Dziękuję bardzo za użyteczne wytłumaczenie i takie skupienie na temacie. Ostatnio nauczyłam się słowami aboard i abroad, bo łatwe do pomyłki.

  110. SŁucham i oglądam Pana z wielką przyjemnością.Chociaż do USA się nie wybieram , może gdzieś jeszcze polecę i dzięki Panu będę mogła cośkolwiek zrozumieć i powiedzieć.Pozdrawiam serdecznie i dziękuję .Urszula

  111. Ciekawie opowiedziane niuanse o zwrotach dotyczących podróżowania.

  112. Round-Trip Ticket.
   Mam i mnie nie wrócą.

  113. Bardzo fajnie wytłumaczona różnica pomiędzy podobnymi słowami, dziękuję 🙂

  114. Witam. Jestem zainteresowana nauką języka angielskiego w zakresie podstawowym, w przyszłym roku planuję odwiedzić swoją rodzinę w USA. Postaram się przyswoić podstawowe czasy w j. angielskim które na pierwszy rzut oka wyglądają na łatwe.

  115. Dziekuje, poznalam Nowe slowo “Journey “

  116. How do you think?Thanks for your as usual excellent speech, see you on November 28th

  117. sorry,a piece of my mail escaped, it should’ve been: to touch down in Atlanta obviously having a round-trip ticket seems to be a great jouney or a nice trip, how do you think?

  118. Bardzo dziękuję za praktyczne rady. Do tej pory nikt z uczących j. ang. nie wyjaśniał różnic w słownictwie dotyczących podróżowania. Zwykle odbywało się to na wypisywaniu słówek, a przecież to nie o to chodzi, bo można to samemu zrobić w domu, a na zajęciach należy rozmawiać na ten temat po angielsku.

  119. Dziekuje serdecznie za zaproszenie.

  120. Bardzo dziękuję za rady. Zaobserwowałam,że uczący j. ang. ograniczają się do wypisania słówek, czytania, tłumaczenia tekstów, a unikana “jak ognia” praktycznych rozmów,a o konwersacji już nie wspomnę. Cieszę się, że zobaczymy się tak szybko na webinarze. Pozdrawiam Pana i cały Zespół Quest for English.

  121. Bardzo przystępnie wytłumaczona różnica między travel, trip, yourney i inne potrzebne zwroty w czasie podróżowania. Łatwe do zapamiętania. Pan Krzysztof zawsze wszystko potrafi w prosty sposób przekazać. Dziękuję i pozdrawiam.

  122. Bardzo pomocne informacje , dziękuje

  123. Bardzo pomocne informacje, dziękuje

  124. Witam!Poznalam slowa o ktorych nie wiedzialam ze takie maja znaczenie,oczywiscie niektore tylko.Zapisze sobie i wyucze sie bo mi sie przydadza w nastepnej podrozy. Dziekuje!!

  125. Skondensowana wiedza dotycząca procesu porusznia się i czynności jakim musimy poddać się na lotnisku , gdy chcemy gdzieś polecieć.

  126. Skondensowana wiedza dot. procesu i czynności, jakim musimy poddać się na lotnisku, gdy chcemy gdzieś wylecieć.

  127. bardzo dobrze przygotowany materiał dot słownictwa na lotnisku. Peosze o wiecej.

  128. Bardzo lubię wszystkie szkolenia.Jestem zainteresowana.

  129. Bardzo przydatne informacje szczególnie dla tych którzy jeszcze nie podróżowali samolotem. Różnice miedzy słowami travel, trip journey teraz są jasne.

  130. Bardzo przydatne informacje. Czekam z niecierpliwością na najblizszy webinar!

  131. Dzieki za wspaniala lekcje now ppznane. Zwroty.

  132. Dużo praktycznych rat

  133. Dużo praktycznych rad

  134. Super zwłaszcza “take-off”

  135. Odwiedzałam Stany Zjednoczone kilkanaście razy z racji wizyt rodzinnych, ale polecam journey po parkach Ameryki lub wyjazd na narty-warunki śniegowe gwarantowane choć infrastruktura daleko odbiega od europejskiej. Bardzo lubię słuchać p. Krzysztofa bo cały czas zaskakuje mnie tak wydawałoby się prostymi tłumaczeniami różnic: trip,journey i travel.

  136. Jak zwykle świetne informacje podane jasno i w skrócie i do tego ze świetna dykcja.

  137. jak zwykle, rzetelnie i interesująco

  138. I have learnt a few words about traveling.

  139. Fajnie przekazane i bardzo pomocne

  140. Bardzo ciekawa i praktyczna wiedza

  141. Bardzo ciekawa zachęta i jestem ciekawy co będzie dalej.

  142. fajna prezentacja, słucham ich od dłuższego czasu i dalej będę kontynuował
   Pozdrawiam
   Janusz

  143. Mam ochotę polecieć tam.

  144. Krótko i na temat, wreszcie zrozumiałam różnicę jaka istnieje w tych trzech słowach. Z kontekstu w zdaniach nie bardzo to wychwyciłam dotychczas . Chodzi o travel , trip, journey. Dziękuję. Cenne są wszystkie Pana uwagi odnośnie zachowania się na granicy i nie tylko. Good job

  145. Dziękuję za wyjaśnienie różnicy między TRIP, TRAVEL i JOURNEY. Serdecznie pozdrawiam

  146. I would like to travel to United States

  147. Słownictwo i zwroty niezbędne do podróżowania – bardzo przydałby się większy zakres , dziękuję i pozdrawiam .

  148. Nigdy nie podróżowałem samolotem, nigdy więc nie zetknąłem się z tym słownicwem. Może zatem zdarzy się, że będzie okazja aby je wykorzystać. Dzięki.

  149. Zastanawiam się dlaczego omawiając znaczenie słowa TRIP nie użyłeś polskiego wyrazu wycieczka, który moim zdaniem oddaje sens angielskiego TRIP.

  150. Super, wiedza praktyczna się przyda

  151. Super odcinek .Bardzo dobrze wytłumaczona różnice między trip,travel,journey .Na pewno będę na webinarze .

  152. Bardzo jasno wytłumaczone różnice między podobnymi słowami. Pozdrawiam serdecznie.

  153. Witam, W końcu ktoś wyjaśnił różnicę między słowami dotyczącymi rodzaju podróży. Nowa formuła filmu świetna , p. Krzysztof w doskonałej formie. Pozdrawiam cały zespół.

  154. Have a good trip or Have a good journey

  155. Super poradnik dla osób które mają przed sobą swoje pierwsze podróże samolotem, na pewno unikną niepotrzebnego stresu 🙂

  156. “Travel with English:)” Ja może z innej beczki,przepraszam ale uwielbiam Pana Krzysztofa który pokazuje mi angielski od strony praktycznej pokazując jak w bardzo prosty sposób angielski ułatwia mi życie czy to w pracy czy w podróży. Za każdym razem gdy go oglądam jestem ciekawa co dziś ciekawego się dowiem dla mnie to nie są żmudne, nudne lekcje szkolne tylko przygoda w której odkrywam nieznane zwyczaje,obyczaje,zwroty.
   Dziękuję Panie Krzysztofie:)

  157. Istotne okazało się dla mnie rozróżnienie między trip
   Travel and journey
   Jak zwykle fajnie przekazane

  158. Jak zwykle konkretny pomocny materiał

  159. Rozróżniłem poszczególne pojęcie określające podróż.Podane jak zwykle klarownie. Reszta to też się przyda.Dziękuję.

  160. Nie wiedziałam, że jest nowe określenie dla stewardesy

  161. Wymowa fasten. Nie wiedziałam, że nie wymawia się ‘t’

  162. Zapamiętałam: trip- podróż tam i z powrotem, travel – podróżowanie, journey – wyprawa ( podróż, ktora ma swoją charakterystykę, męcząca, wyczerpująca; live journey – podróż życia; trip ticket; trip ticket; check-in; Departures

  163. Już wpisałam poniżej:Barbara: zapamiętałam – trip – podrtóż tam i z powrotem, travel – podróżowanie, journey – podróż – wyczerpująca, męcząca itp.

  164. Bardzo przydatne słownictwo.

  165. “Overhead compartmet” tego panie Krzysztofie sama nie wykombinowałabym. Z resztą słów poradziłam sobie. Pozdrawiam
   Jaga

  166. przydatne zwroty związane z odprwą na lotnisku

  167. Cenne informacje

  168. Poznałam przede wszystkim różnicę między określeniami trip, travel i journey, a dzięki temu będę mogła używać ich poprawnie. Poza tym, jak zawsze, dzięki świetnemu prowadzącemu, uczę się poprawnej wymowy.

  169. Co prawda nie lecę do USA ale słownictwo przyda się na każdym lotnisku i w każdym samolocie.

  170. Witam,wiele razy już miałem możliwość lecieć samolotem ale kilku słówek o których była mowa w tym filmiku nie znałem.Np.pas startowy – runway.

  171. Zapamiętałam różnicę między trip,travel i journey.Pozdrawiam

  172. Zaskoczenie że football to soccer

  173. Pomocne byłyby także zwroty i pytania z jakimi możemy się spotkać podczas kontroli paszportowe. Np cel naszej wizyty, długość pobytu itp. Oraz rozwiązywanie problemów z zaginionym bagażem itp.

  174. Zapamiętałam,że jeśli travel z wiosłami to tylko trip, a na pewno nie journej 😉
   Super są Pana filmiki
   Serdecznie pozdrawiam!

  175. Please fasten your seatbelts for your safety ~ Captain. Pozdrawiam!

  176. Jak zwykle wszystko jasne i zrozumiałe, dziękuję

  177. Chciałabym zobaczyć News York. Pozdrawiam

  178. Super ciekawie wytłumaczone

  179. Jak zawsze świetnie przekazana wiedza. Dziękuję

  180. Dziękuję za informacje.

  181. W końcu rozumiem różnice pomiędzy: trip,travel i journey.

  182. Piotr.Bardzo potrzebne informacje, szczególnie wymowa Brawo

  183. Bardzo potrzebne informacje, szczególne wymowa. Brawo

  184. Bardzo klarowne wyjasnienie roznic miedzy :trip. travel and jurney. Dziekuje takze za cenne informacje na temat biletow i doumentow. Bardzo pomocne.

  185. Witam Prawdopodobnie dzięki Panu zrozumiem różnice między trip travel i Journal i inne Pozdrawiam

  186. ciekawe.nowe dla mnie rozróżnienie między:trip,journey i travel.za dużo po polsku

  187. Dotychczas znałem tylko słowo związane z podróżą ; TRAVEL. A teraz znam już TRIP i JOURNEY. Oczywiście poznałem również wiele przydatnych informacji o podróżowaniu samolotem do USA. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam… JAN

  188. Wzbogaciłem swoje słownictwo odnosnie podrózy samolotem : take-ff i touch down!

  189. Jak zwykle forma Pana prezentacji tematu jest fantastyczna. Serdecznie dziękuję i proszę o więcej.

  190. Bardzo ciekawy sposób przedstawienia słownictwa, fakt, część już znałam ale znalazły się słowa mi nieznane a przydatne w podróży.

  191. Bywałem w USA w latach siedemdziesiątych urząd emigracyjny pobierał nam odciski palców i robiono nam zdjęcia takie z numerem ale i tak wspominam z wielkim sentymentem

  192. Dziękuję bardzo, właśnie poprzez ten kanał zaczynam się uczyć systematycznie języka angielskiego.

  193. The trip is between two points: from A to B and back

  194. Jak zawsze, nowe słówka , ich znaczenie, praktyczne porady, cała ta wiedza przekazywana jest przez P. Krzysztofa w bardzo ciekawy sposób, co zachęca do nauki, można słuchać bez końca, pozdrawiamy i prosimy o więcej

  195. Jak wszystko jest z Wami proste

  196. Super, Pana lekcje są prowadzone z prawdziwym entuzjazmem, zaraźliwym zresztą…. Pozdrawiam…
   ewasadowska75@gmail.com

  197. Muszę obejrzeć ponownie by przyswoić słownictwo “na lotnisku”.Dziękuję za kolejną porcję madrosci

  198. Podane przykłady ułatwią mi dostanie się do Teksasu

  199. Dziękuję za bardzo prosty przekaz wiedzy niezbędnej aby swobodnie podróżować

  200. Dziękuję za wyjaśnienie różnic pomiędzy słowami trip, travel i journey. W końcu ktoś ten temat wyjaśnił prosto i przystępnie. Pozdrawiam.

  201. Zawsze wymawiałem błėdnie fasten .Ogólnie sporo przydatnych informacji .

  202. Ciekawy materiał.
   Szkolenia online mogłyby się odbywać w późniejszych godzinach np: 21:00 (czasu polskiego).
   Pozdrawiam

  203. Pozwolę sobie podać moje tłumaczenie na język polski słów:
   trip-wycieczka
   travell-podróż
   journey-wyprawa
   Tak ja to sobie rozgraniczyłem.

  204. Super materiał. W końcu może przestanę panikować na lotnisku.

  205. Hi, zrozumienie róznicy w znaczeniu travel a journey

  206. Konkretne wiadomości

  207. Nie znałem zwrotu “touch down”

  208. Dotychczas używałam tylko słowa “trip” – bo to było znajome i… bezpieczne. Teraz już wiem, że są trzy słowa i znam różnice między tymi słowami. Wiem już kiedy je używać. Nie wiem czy wybiorę się do USA, ale informacje na ten temat są przydatne.

  209. Zapamiętałem oraz zarazem dowiedziałem się o różnicowaniu podróży na trzy kategorie,które zostały przedstawione.Dziękuję!

  210. Bardzo ciekawe podstawowe słownictwo jak również inormacje dotyczące zachowania.

  211. Wszystkie Pana wykłady są super a ten jest bardzo na czasie .Wybieram się do USA w przyszłym roku i wszystkie informacje są bardzo przydatne tym bardziej że uczę się angielskiego rónież z Pańskich kursów . Pozdrawiam -Waldi

  212. Wszystko zrozumiałem. Świetnie wytłumaczone,jak zawsze 🙂

  213. Dziękuję za wszystkie informacje. Zawsze wybierając się w podróż za granicę zwracam uwagę aby nie złamać przepisów celnych i nie przewozić rzeczy zabronionych. Teraz też zapamiętałam, że aby nie mieć problemu z przekroczeniem granicy nie mogę mieć zapisanych adresów innych niż cel podróży. Pozdrawiam Panie Krzysiu 🙂

  214. Ciekawe i praktyczne informacje dotyczące wyprawy do USA.Interesujące wytłumaczenie subtelnych różnic:trip,travel i yourney.Dziękuję Teresa

  215. podróżując do USA nie zapomnij o round-trip ticket

  216. to bardzo dobra inicjatywa, aby uporządkować swoje słownictwo w taki sposób – po prostu praktyczne podejście naprawdę ułatwia. A to z kolei eliminuje panikę na lotnisku. Jeszcze trochę informacji o momencie odbierania bagażu by się przydało – ale to może na szkoleniu on-line… Pozdrawiam

  217. Flight attendant is for me new:)

  218. Fajna zajawka ale dla mnie to za mało więc się zapisałam na webinar. Pan Krzysztof jak zawsze rewelacyjny.

  219. Jak zwykle swietne praktyczne podane na dloni wiadomosci jak np.zeby miec round-trip ticket
   or slang It’s gonna be a great journey.Greetings
   Tadeusz

  220. Ciekawy filmik.Klarownie wytłumaczone określenia: trip,journey,travel. Zaskoczyła mnie zmiana stewardesy na flight attendant. Pozdrawiam.

  221. Dziekuje bardzo za wytłumaczenie mi różnicy miedzy słowami trip, travel oraz journey.

  222. lektor mowi wyrazznie , w wolnym tempie,ciekawy pomysl, spotkania o godz. 20,00 nie zawsze mi pasuja, a powtorek nie ma.

  223. Przydatne, praktyczne informacje. Dzięki

  224. praktyczne rozróżnienie określeń dotyczących podróży: trip, travel i journey- fajne to było. Zapamiętam przydatne słówka: departure, boarding time oraz cenne rady dot.odprawy:)

  225. Informacje jak zachowywać się podczas rozmowy z celnikiem aby nie było stresu idealne.

  226. Najlepszy Angielski ever

  227. I was travel by plain many times but i don’t know the sentence ‘touch down’ – lądować.
   Mr Krzysztof – your internet lessons are best, wonderful, the best what i saw in my live (i have over seventy!).
   You must be a very interestig man.
   Uszanowanie!!!!

  228. dziekuje .Uporzadkowalam i rozwinelam swoje slownictwo w zakresie podrozowania

  229. Trip, Travel , Journey super objaśnione 🙂

  230. Myślę, że bardzo przydatne.

  231. travel- podrozowanie ktore sklada sie z kilku elementow, np krotkie tripy(krotkie) plus przeloty. . the most useful ever !

  232. Ciekawe informacje praktyczne na temat przekraczania granicy USA.

  233. Świetny pomysł z tą terminologią wokół lotu. To bardzo oswaja sytuację i przybliża realia, zmniejszając stres. Ciekawe też było rozróżnienie rodzajów podróży. Dziękuję i pozdrawiam…

  234. Byłem w Australii.Chciałbym polecieć do USA dziękuję za cenne wskazówki na granicy po przylocie
   Pozdrawiam

  235. Cenne rozróżnienie między słowami: trip, travel, journey. Następnie dokładny opis, jak przebiega podróżowanie samolotem z uwzględnieniem zwrotów niezbędnych na lotnisku i w samolocie. Nowe słówka: round-trip ticket, overhead compartment,runway, touch down, soccer. Dziękuję.

  236. Dziękuję za przybliżenie różnic w pojęciach: trip, journey and travel oraz za wskazówki związane z podróżowaniem samolotem.

  237. Bardzo ciekawy temat

  238. Cenne wskazówki, nie tylko językowa, ale też praktyczna przy planowaniu podróży do USA
   Pozdrawiam

  239. Fajnie było znów posłuchać Krzysztofa.

  240. Teraz rozróżniam znaczenia określeń na podróż, podróżowanie. Zapamiętałem to przy pomocy następującego obrazka: JOURNEY> TRAVEL > TRIP.
   Th.

  241. Dla mnie istotną informacją była ta o “świstkach” dotyczących ewentualnej pracy w US

  242. Doskonala informacja o podrozowaniu oraz bardzo przydatne slownictwo

  243. Teraz wiem jaka jest różnica między trip, travel i journey.
   Bardzo dziękuję.

  244. Dzièkuję za informacje

  245. Super Lekcja. Utrwalenie tego słownictwa pomoże lepiej odnaleźć się na każdym lotnisku.

  246. Serdecznie dziękuję za przydatne słownictwo oraz cenne informacje dotyczące podróży do USA.

  247. Journej -teraz będe wiedział że to wyprawa. Trip to drugie słowo które mnie zaciekawiło. Dziękuję i pozdrawiam.

  248. Cenne informacje, zrozumiałam znaczenie słów :trip, travel, journey
   Pierwszy raz usłyszałam touch down

  249. nowe słowo – flight attendant

  250. Bardzo cenne wskazówki. Niezwykle przydatne i łatwe do przyswojenia słownictwo. Nie mogłem nauczyć się angielskiego mimo wielu lat prób. Nie widząc wyników przerywałam naukę. Z Wami to czysta przyjemność.
   Gratuluję skuteczności i dziękuję za ciekawe filmiki i pomocne materiały oraz wielkie zaangażowanie .Pozrawiam bardzo serdecznie

  251. Podal Pan w sposob bardzo jasny informacje na temat podrozowania do USA.

  252. Dziekujemy za jasny I czytelny przekaz o podrozowaniu.

  253. Niestety nieudało mi się uczestniczyć w szkoleniu pomimo zapisania się bardzo chciałbym zobaczyć szkolenie .Angielskiego uczę się sam często korzystam z materiałów Krzysztofa są pomocne.

  254. Na pewno wykorzystam podane przez Pana słownictwo w czasie podróży

  255. Przyswajam język. Poznaję USA.
   Dzięki Panu.

  256. Witam. Jak zawsze informacje przekazane przez Pana Krzysztofa w sposób mega przyjazny.

  257. Dowiedziałem się co oznacza “Take of” ale chętnie dowiedziałbym się jak rozmawiać z celnikiem i pogranicznikiem.Pozdrawiam

  258. Borning time- czas ostateczny w którym musimy się znaleźć na miejscu

  259. Dowiedziałem się jak się zachować w USA po wylądowaniu

  260. poprosze materiał

  261. lekcje nauki języka angielskiego prowadzone przez Pana Krzysztofa Sarneckiego są bardzo ciekawe. Ciągle słucham i się uczę. Dziękuję.

  262. Dobrze wutlumaczona procedura jak zachować się planując podróż do USA, przydatne informacje,

  263. Świetnie przedstawione słownictwo.

  264. Przydatne słowa.
   Napewno mogą się przydać.

  265. Hqve you ever been…? to bardzo ciekawe i nowe, trip, travel and journey jest mi znane

  266. touch down, ciekawy zwrot łatwo wpadający w ucho

  267. Travel, trip, journey teraz znam różnicę. Jak się okazuje moje urlopy to w większości journey.

  268. I didn’t know that the touch down mean landing.thx

  269. Teraz już wiem, kiedy użyć: trip, travel, journey. Dziękuję

  270. słowo Fasten nowopoznane

  271. dziękuję za słownictwo z którym mogę sie spotkać w samolocie i na lotnisku

  272. za kilka dni leće do LAS VEGAS i bardzo dziekuje za praktyczne słówka jakie na pewno przydadzą mi sie na lotnisku oraz inspirującą wskazówke na końcu filmu 🙂

  273. No to lecimy do Atalnty 🙂

  274. Bardzo praktyczne slowka.

  275. Nareszcie klarowne wytłumaczenie znaczenia miedzy trip,travel, journey Przydatny szczegół Dziekuję

  276. Super przypomnienie słówek związanych z podróżą

  277. Praktyczna wiedza i przydatne informacje. Warto słuchać. Dziękuje

  278. Jak zawsze – PROFESJONALNIE

  279. Wybieram się do Chicago w październiku-odwiedzić miasto po raz czwarty,mam sentyment do tego miasta,bowiem tam w 1994r.pogłębiałam wiedzę z jęz.ang.w INTER CLUB.Z tego filmu nasuwa się oczywisty wniosek,bardzo ważny-w rozmowie na lotniku, po przylocie należy mówić tylko prawdę i do tej rozmowy należy się gruntownie przygotować.
   Pozdrawiam cały zespół bardzo serdecznie,a szczególnie Krzysia Sarneckiego,którego zdjęcie widziałam na FB…przed Inter Club, ja też mniej więcej w tym samym miejscu mam zrobione zdjęcie.

  280. Bardzo przydatne zwroty.Dziękuję

  281. Przydatne słówka i zwroty. Dziękuję za cały cykl QfE.

  282. Dziękuję bardzo za porady praktyczne i słownictwo.

  283. Jak zawsze pomocne

  284. Ważne słownictwo w podróży.

  285. różnica między trip, travel a journey, świetnie wytłumaczone

  286. świetne praktyczne wskazówki jak odbyć podróż do USA.

  287. Slowo :journey” jest ciekawe którego nie słyszałem.

  288. jestem zainteresowana

  289. Sporo nowych slów/dla mnie/ Life basket,Light pretendent,tych down….

  290. Bardzo dziękuję za zrozumiały przekaz, materiał przydatny.

  291. Zapamiętałam różnicę znaczenia między słowami: trop,travel i journey, upewniłem się co do słownika lotów oraz uzyskałem waźne informacje jak zachować się przy odprawie celenej.

  292. bardzo przydatny kanał

  293. Aż Chce mi się uczyc angielskiego

  294. bardzo przydatne słownictwo

  295. fajne szkolenie, przeplatane ciekawostkami “z życia wziętymi” choć czasem przeważają one “ilościowo” (czasowo) nad samą nauką języka angielskiego.

  296. Bardzo dobrze wyjaśnione

  297. Dziękuję za te “podpowiedzi”,
   chcę samodzielnie lecieć do Anglii i to będzie mój pierwszy raz *jestem 60+ i trochę brakuje mi odwagi właśnie z powodów językowych.Zapamiętan to spotkanie z p.Krzysztofem bo pewnie mi ułatwi wyprawę(my trip). Jola.

  298. Wszystkie Pana filmy są moim zdaniem rewelacyjne. I żałuję że tak późno na nie trafiłam, ponieważ uważam iż posunełyby mój język angielski do przodu o lata świetlne. Jeśli chodzi o ten odcinek – spodobało mi się m.in. to, że wyjaśnił Pan różnice w znaczeniu słów trip journey travel. Dla wzrokowców istotne również jest wyświetlenie formy pisemnej omawianych przez Pana słówek. Robi Pan świetną robotę. Pozdrawiam

  299. Dopiero zaczynam naukę angielskiego. Podoba mi się wyraźna wymowa Pana Krzysztofa.

  300. Bardzo przydatne informacje i słownictwo

  301. Przydatne informacje i słownictwo

  302. Dziękuje za pomocne informacje związane z podróżą

  303. Jak zawsze – wiedza podana w sposób, w który się ją niemal “połyka” z przyjemnością.

  304. jest tu tak wiele rzeczy przedstawionych w prosty sposób, że ciężko wybrać tę jedną. Każdy film jest na wagę złota.

  305. What is diferent beetwen Soccer and football.

  306. thank you very much i think it will work benefit ?

  307. flay by LOT or flay with LOT

  308. Świetna rada z zamianą “ładnych słów” na te które już znamy

  309. Klarownie wyjaśnił Pan różnicę między Trip, Travel i Journey. Również pytania dotyczące celu podróży zapamiętałem i uważam zwroty za przydatne. Trochę mało było o samym pobycie na lotnisku i o procedurach przed wejściem do samolotu.

  310. Bardzo podoba mi się tłumaczenie Pana Krzysztofa, uczę się angielskiego a mam 66 lat, bo lubię podróżować i znajomość języka jest obecnie niezbędna przynajmniej w minimalnym stopniu.Z tej lekcji chcę zapamiętać komunikaty w samolocie uraz podstawowe pytania i zwroty dotyczące podróży. Bardzo dziękuję Panu za te lekcje, Też urodziłam się i mieszkam w Krakowie.

  311. touch down

  312. Mega!!wszystko jasno i przejrzyście.;)

  313. Krzysztofie, jak zawsze ciekawy i rozwijający materiał w pigułce. Dziękuję

  314. Extra oczywiście

  315. Cenne informacje.Dziękuję

  316. Fajne wytłumaczenie słów trip, journey i travel. Na pewno się przyda.

  317. Bardzo pomocny film!

  318. Dziękuję Panie Krzysztofie za informacje które będą mi bardzo pomocne ponieważ mój syn wraz z żoną o dziećmi mieszka i pracuje od niedawna i zamierzam to odwiedzać. Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam z utęsknieniem na dalsze pomocne zwroty i wskazówki.

  319. W końcu zaczynam rozumieć gramatykę i zapamiętywać słówka. Miałam bardzo duży problem z tym języki, dzięki tym lekcjom wszystko zrobiło się o wiele prostsze. W przyszłości chciałabym zostać stewardessa i zrobię wszystko żeby nauczyć się tego języka i realizować
   Dziękuje! 🙂

  320. bardzo przydatne słownictwo, polecam

  321. Super informacje
   Super wytłumaczona różnica trip,journey i travel

  322. Pan Krzysztof w bardzo przystępny sposób tłumaczy zawiłości j. ang. Interesuje mnie weekend trip.

  323. Bardzo wiele cennych porad językowych jak i obycia w samolocie podczas podróży.Gratuluję świetnego pomysłu

  324. Jestem zainteresowana

  325. Dzięki temu szkoleniu uzyskałem informacje o tym jak zachować się na lotnisku dzięki występującej tam informacji i jakie niespodzianki mogą nas czekać gdy przekraczamy granice z USA.

  326. Otwiera się dla mnie inny świat o wiele bardziej zrozumiały

  327. Super lekcja!

  328. super lekcja

  329. Bardzo pożyteczne informacje. Na pewno przydadzą mi się do samodzielnego wyjazdu

  330. Przydatny materiał.
   Dzięki

  331. Bardzo przydatne szkolenie! Dziękuję.

  332. Dzień dobry, bardzo mnie zainteresował sposób Wasz sposób nauczania. Najprawdopodobniej z powodu wrodzonej u mnie dyslekcji nauka języków obcych u mnie trwa i trwa. Może tym razem będzie inaczej. Pozdrawiam Jarek S.

  333. Jestem pewien, że wiedza ta ułatwi wielu osobom (również mnie) planowaną podróż do USA.

  Template Design © VibeThemes. All rights reserved.

  Setup Menus in Admin Panel

  Koszyk
  Brak produktów w koszyku!
  0